Żywność
zdrowa dieta
Bloger: t-mizo
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak na przykład dbać o zdrowie i szczupłą figurę?

Na sklepowych półkach królują aktualnie słodycze oraz sztucznie przetworzone produkty, za to z barach zwykle stykamy się z niezdrowymi fastfoodami, typu pizza czy hamburgery. Rezultatem spożywania tego typu rzeczy w wielu przypadkach jest powiększony cholesterol, otyłość bądź inne problemy ze zdrowiem. Chociaż nie winniśmy zaniedbywać naszego zdrowia oraz ciała, dlatego zastanówmy się nad tym, jakim sposobem w dobie współczesnego niezdrowego jedzenia można o siebie zadbać.
Pizza z żółtym serem
Bloger: MSM Mońki
Na podstawie: MSM Mońki

Fast food- czemu zawdzięczają tak wielką popularność?

Pragniemy być śliczni i chudzi, staramy się jeść odpowiednio i smacznie; nie zawsze jednak jest to realne. Śmigamy po mieście, planujemy nagłe interesy, spotykamy się z ludźmi i nagle odczuwamy, że bez czegoś na ząb nie dotrwamy do wieczora.
zapakowane jedzenie
Bloger: HarshLight
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jeżeli prowadzisz aktywny i zakręcony tryb życia, bądź chciałbyś zatroszczyć się o odpowiednie przechowywanie posiłków dla bliskich – warto poczytać na temat przechowywania żywności

W dzisiejszym świecie, czas znacząco przyspieszył. Pracujemy dużo większą ilość godzin. Na każdą sferę życa braknie każdemu chwili. Stajemy się zabiegani, zamyśleni, zmęczeni. Często powodem takiego typu nastrojów jest niedobrwe jedzenie. Spożywanie niezdrowych, nieuregulowanych posiłków, jedzenie w biegu lub niestosowne ilości.

W teraźniejszych czasach wielce modne jest bycie eko - czy jednakże niewątpliwie wiesz, czym jest ekologiczna żywność?

Ekologia w teraźniejszych czasach jest niezwykle modna. Nie da się zaprzeczyć, że praktycznie każdy chce dzisiaj być eko, a segregacja śmieci to niemalże symbol przynależności do lepszej grupy społecznej. W trend bycia eko kategorycznie wpisuje się również zdrowe odżywianie. Na czym tak naprawdę polega jedzenie w zgodzie z naturą?
produkty spożywcze
Bloger: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com

Sprawdzanie jakości produktów żywnościowych i ich funkcja

Żywność towarzyszy ludzkości od zawsze. Jest bowiem elementem koniecznym do przeżycia, do zaspokajania jednej z podstawowych życiowych potrzeb. Wiele osób twierdzi, że niegdyś żywność była znacznie wyższej jakości niż dziś. Prawdopodobnie jest w tym trochę racji. Chodzi przede wszystkim o stosowanie do wytwarzania żywności rozmaitych środków pochodzenia chemicznego, których spożywanie razem z pożywieniem może być zagrożeniem dla zdrowia. To są jednak kwestie, których ustalaniem trudnią się profesjonaliści, a więc naukowcy i osoby zatrudnione w firmach od kontroli jakości. Generalnie współcześnie „kontrola jakości” jest sformułowaniem nagminnie stosowanym i często słyszanym. Sam proces kontroli jest bowiem bardzo ważny, szczególnie w odniesieniu do żywności właśnie. By profesjonalnie i wiarygodnie określić jakość danych produktów wykonuje się badania porównawcze oraz inne z zastosowaniem najnowocześniejszych sposobów. Do badań stosuje się również nowe technologie, by rezultaty były jak najbardziej wiarygodne.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.