Żywność
zapakowane jedzenie
Bloger: HarshLight
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jeżeli prowadzisz aktywny i zakręcony tryb życia, bądź chciałbyś zatroszczyć się o odpowiednie przechowywanie posiłków dla bliskich – warto poczytać na temat przechowywania żywności

W teraźniejszym świecie, czas znacznie uległ przyspieszeniu. Pracujemy dużo więcej. Na każdą sferę życa braknie każdemu czasu. Jesteśmy zabiegani, zamknięci, wykończeni. Często powodem takiego rodzaju nastrojów jest nieodpowiednie odżywianie. Konsumowanie niezdrowych, nieregularnych posiłków, jedzenie w pędzie lub niestosowne ilości.
Pizza z żółtym serem
Bloger: MSM Mońki
Na podstawie: MSM Mońki

Fast food- czemu zawdzięczają tak wielką popularność?

Chcemy być ładni i zgrabni, staramy się odżywiać poprawnie i smacznie; nie zawsze jednak jest to możliwe. Mkniemy po ulicach, organizujemy naglące zadania, spotykamy się z ludźmi i naraz odczuwamy, że bez czegokolwiek na ząb nie wytrzymamy do końca dnia.

W teraźniejszych czasach wielce modne jest bycie eko - czy jednakże niewątpliwie wiesz, czym jest ekologiczna żywność?

Ekologia w teraźniejszych czasach jest bardzo modna. Nie da się zaprzeczyć, że właściwie każdy chce dzisiaj być eko, a segregowanie śmieci to niemal symbol przynależności do lepszej grupy społecznej. W nurt bycia eko na pewno wpisuje się również zdrowe jedzenie. Na czym tak naprawdę polega jedzenie w zgodzie z naturą?
produkty spożywcze
Bloger: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com

Sprawdzanie jakości produktów żywnościowych i ich funkcja

Żywność towarzyszy ludzkości od najdawniejszych czasów. Jest bowiem aspektem koniecznym do przetrwania, do zaspokajania jednej z głównych życiowych potrzeb. Wiele osób twierdzi, że niegdyś żywność była o wiele wyższej jakości niż teraz. Prawdopodobnie jest w tym nieco prawdy. Chodzi w pierwszej kolejności o stosowanie do wytwarzania żywności rozmaitych środków chemicznych, których przyswajanie razem z pożywieniem bywa niebezpieczne dla organizmu. To są jednak sprawy, których rozstrzyganiem trudnią się specjaliści, czyli naukowcy i osoby zatrudnione w przedsiębiorstwach od kontroli jakości. Ogólnie współcześnie „kontrola jakości” jest zwrotem nagminnie używanym i często spotykanym. Sam proces kontrolowania jest bowiem niezwykle potrzebny, w szczególności w odniesieniu do produktów żywnościowych właśnie. By w sposób profesjonalny i wiarygodny ocenić jakość wybranych produktów wykonuje się badania porównawcze oraz inne z użyciem nowoczesnych sposobów. Do badań stosuje się także najnowsze technologie, by wyniki były możliwie bardzo wiarygodne.
zdrowa dieta
Bloger: t-mizo
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak na przykład dbać o zdrowie i szczupłą figurę?

Na sklepowych półkach królują dzisiaj słodycze i sztucznie przetworzone towary, za to z barach w większości wypadków stykamy się z niezdrowymi fastfoodami, typu pizza lub hamburgery. Skutkiem konsumowania tego typu rzeczy w wielu przypadkach jest zwiększony cholesterol, otyłość albo inne problemy ze zdrowiem. Niemniej nie winniśmy zaniedbywać naszego zdrowia oraz ciała, więc zastanówmy się nad tym, jak na przykład w dobie współczesnego niezdrowego jedzenia wolno o siebie zadbać.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.