Apteczka
apteczka
Na podstawie: flickr.com

Jakie leki muszą znajdować się w kobiecej apteczce? Sprawdź, co kupić, kiedy następnym odwiedzisz aptekę

W każdym domu powinna być apteczka, w jakiej mamy szczególnie przydatne nam leki. Panowie i panie czasem potrzebują innych środków, dlatego zweryfikujmy, co bez wątpienia musi się znajdować w damskiej apteczce. Bez wątpienia są to leki związane z okresem, a więc m.in. cyclodynon. Jest to naturalny, bez hormonów lek, jaki zmniejsza poziom prolaktyny we krwi, a co za tym idzie – przywraca równowagę hormonalną. Jak wiadomo bowiem kobietom, większe stężenie prolaktyny jest powodem zaburzeń w drugiej fazie cyklu, nazywanych zespołem napięcia przedmiesiączkowego.
leki
Bloger: Marc Majcher
Na podstawie: http://www.flickr.com

Farmaceutyki które warto mieć w swojej domowej apteczce

Plastry, leki, mieszaniny, opatrunki... Co powinno znaleźć się w domowej apteczce? W domowej apteczce oprócz środków opatrunkowych powinny znaleźć się lekarstwa które zażywamy stale i środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwwirusowe (dla przykładu Groprinosin - farmaceutyk przeciwwirusowy o działaniu immunostymulującym - aktywizuje odpowiedź układu odpornościowego. Substancją czynną farmaceutyku jest inozyny pranobeks, lek wykazujący działanie przeciwwirusowe).
Góry z samolotu
Na podstawie: en.wikipedia.org

W jaki sposób wyekwipować domową apteczkę?

Nie musimy zmieniać domu w punkt apteczny, lecz apteczkę domową należy mieć. Trzymane pod ręką opatrunki mogą ocalić życie. Zaś podane odpowiednio wcześnie farmaceutyki mogą pomóc ustrzec się wizyty u lekarza.


W jaki sposób wyekwipować domową apteczkę?

Zawartość domowej apteczki zależy od potrzeb domowników.
pierwsza pomoc
Bloger: Medisave UK
Na podstawie: http://www.flickr.com

Sprzęt medyczny - zestaw potrzebny w domu

W mieszkaniu, w wozie jak też w miejscu pracy musi być zestaw do pierwszej pomocy. Nigdy wszak nie wiadomo, kiedy tego typu zestaw będzie nam przydatny i trzeba koniecznie w każdym momencie mieć go blisko.
blizna
Bloger: Ungry Young Man
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co musi mieścić apteczka domowa?

Apteczka domowa jest bardzo istotna, by zapewnić bezpieczeństwo naszej rodzince, a także gościom, jacy nas odwiedzają.


Co musi mieścić apteczka domowa?

Powinny się w niej znajdować zarówno środki opatrunkowe, jak również farmaceutyki.
leki i suplementy
Bloger: domzdrowia.pl
Na podstawie: http://www.domzdrowia.pl

W jaki sposób przechowywać w mieszkaniu medykamenty żeby mogły być zabezpieczone


Gdzie się nie obrócimy to są medykamenty. W każdym przedsiębiorstwie są wydzielone specjalne miejsca, w których mamy szansę je wyszukać jeśli akurat są nam konieczne. Tak samo posiadają one swoje stałe miejsce w każdym mieszkaniu, gdzie wiemy co jest w apteczce oraz w razie konieczności gdzie możemy je błyskawicznie odnaleźć, żeby przynieść sobie ulgę. Co ważne, to również jest obowiązek wożenia medykamentów i podstawowych środków opatrunkowych w wozie, tak by w razie potrzeby mieć szansę ich bez żadnego trudu wykorzystać. Lecz w czym muszą być one przechowywane?
apteczka
Na podstawie: flickr.com

Jak skompletować apteczkę domową?

Przeróżnego typu wypadki przytrafiają się każdego dnia. Mowa tak groźnych wypadkach, jakie powodują poważne konsekwencje zdrowotne i zmuszają do długotrwałego leczenia, jak i o niewielkich obtłuczeniach, złamaniach lub skaleczeniach. By móc pomóc poszkodowanemu, warto pomyśleć o domowej apteczce, w jakiej znajdą się wszystkie podstawowe elementy. Co przede wszystkim powinno się znaleźć w takiej apteczce?
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.