Apteczka
Góry z samolotu
Na podstawie: en.wikipedia.org

W jaki sposób wyekwipować domową apteczkę?

Nie musimy zamieniać domu w aptekę, lecz domową apteczkę należy mieć. Przechowywane pod ręką opatrunki są w stanie uratować życie. Zaś podane odpowiednio wcześniej leki mogą pomóc uniknąć wizyty u doktora.


W jaki sposób wyekwipować domową apteczkę?

Zawartość domowej apteczki zależy tak naprawdę od potrzeb domowników.
apteczka
Na podstawie: flickr.com

Jak skompletować apteczkę domową?

Przeróżnego typu wypadki przytrafiają się każdego dnia. Mowa tak groźnych wypadkach, jakie powodują poważne konsekwencje zdrowotne i zmuszają do długotrwałego leczenia, jak i o niewielkich obtłuczeniach, złamaniach lub skaleczeniach. By móc pomóc poszkodowanemu, warto pomyśleć o domowej apteczce, w jakiej znajdą się wszystkie podstawowe elementy. Co przede wszystkim powinno się znaleźć w takiej apteczce?
blizna
Bloger: Ungry Young Man
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co musi mieścić apteczka domowa?

Apteczka domowa jest niezwykle istotna, by zagwarantować bezpieczeństwo naszej rodzince, a także gościom, jacy odwiedzają nas.


Co musi mieścić apteczka domowa?

Muszą się w niej znajdować tak środki opatrunkowe, jak też lekarstwa.
leki i suplementy
Bloger: domzdrowia.pl
Na podstawie: http://www.domzdrowia.pl

W jaki sposób przechowywać w mieszkaniu medykamenty żeby mogły być zabezpieczone


Gdzie się nie obejrzymy to są medykamenty. W każdym zakładzie pracy są wydzielone właściwe miejsca, w których mamy szansę je znaleźć kiedy akurat są nam niezbędne. Tak samo mają one swoje stałe miejsce w każdym mieszkaniu, gdzie wiadomo co jest w apteczce i w razie potrzeby gdzie można je szybko odnaleźć, żeby przynieść sobie ulgę. Co niesamowite, to też jest przymus wożenia leków i najistotniejszych środków opatrunkowych w wozie, tak aby w razie potrzeby móc ich bez żadnego problemu zażyć. Lecz w czym powinny być one trzymane?
apteczka
Na podstawie: flickr.com

Jakie leki muszą znajdować się w kobiecej apteczce? Sprawdź, co kupić, kiedy następnym odwiedzisz aptekę

W każdym domu powinna być apteczka, w której mamy najbardziej potrzebne nam medykamenty. Panowie oraz panie czasami potrzebują innych specyfików, zatem zweryfikujmy, co bez wątpienia powinno się znajdować w damskiej apteczce. Bez wątpienia są to lekarstwa związane z menstruacją, a zatem np. cyclodynon. Jest to naturalny, niehormonalny lek, jaki obniża poziom prolaktyny we krwi, a co w związku z tym – przywraca równowagę w hormonach. Jak wiadomo bowiem paniom, zwiększone stężenie prolaktyny prowadzi do nieprawidłowości w drugiej fazie cyklu, znanych jako zespół napięcia przedmiesiączkowego.
leki
Bloger: Marc Majcher
Na podstawie: http://www.flickr.com

Farmaceutyki które warto mieć w swojej domowej apteczce

Plastry, specyfiki, mieszaniny, opatrunki... Co powinno znaleźć się w domowej apteczce? W domowej apteczce prócz środków opatrunkowych muszą znaleźć się leki które zażywamy stale jak też środki przeciwbólowe, , przeciwwirusowe (przykładowo Groprinosin - specyfik przeciwwirusowy o działaniu immunostymulującym - aktywizuje odpowiedź układu odpornościowego. Substancją czynną leku jest inozyny pranobeks, lek mający działanie przeciwwirusowe).
pierwsza pomoc
Bloger: Medisave UK
Na podstawie: http://www.flickr.com

Sprzęt medyczny - zestaw potrzebny w domu

W domu, w pojeździe również w miejscu pracy musi być apteczka pierwszej pomocy. Nigdy wszak nie wiadomo, kiedy tego rodzaju komplet będzie nam konieczny i trzeba koniecznie o każdej porze posiadać go blisko.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.