Herbata
Restauracja
Bloger: MSM w Mońkach
Na podstawie: MSM w Mońkach

Na wartość kulinarną potrawy ma wpływ niewątpliwie forma, w jakiej zostaje ona zaserwowana

Na szczęście już za nami okres przygnębiających stołówek masowego żywienia, nieśpiesznych kelnerów i zimnej kawy. Minęły lata zapiekanek z pieczarkami i kiełbasek z rożna sprzedawanych w budkach campingowych. Mija okres gloryfikacji pizzą i hamburgerami. Współczesny klient restauracji, wydaje się być poszukiwaczem niepowtarzalnych wrażeń kulinarnych. Tradycyjna kuchnia polska może liczyć na przychylność konsumentów.
herbata
Bloger: Frank Haferkorn
Na podstawie: http://www.flickr.com

Odpowiedni czas na herbatę to nie frazes, to musi być istotny punkt w Twoim dniu. Zobacz, jak czarna herbata wpływa na lepszą kondycję

Herbata jest właściwa na wszystko, twierdzimy, kiedy jesteśmy w stanie cieszyć się jej wspaniałym smakiem. Można to robić o każdej porze, wtedy, gdy jest ciepło czy zimno, wieczorem i z samego rana. Niektórzy mają specjalny rytuał picia herbaty na przykład o godzinie czwartej w południe, choć to akurat kojarzy się z Brytyjczykami i ich zwyczajami. Wielu duże ilości herbaty pije w okresie letnim, podczas największych upałów, bo najlepiej nawadniają one organizm. A Ty jakie masz zwyczaje i jakie najbardziej lubisz rodzaje herbat? Słyszałeś o tym, jak wiele jest rodzajów herbat do poznania?
herbata
Bloger: anokarina
Na podstawie: http://www.flickr.com

Yerba mate jako ulubiony napój wielu ludzi. Próbowałeś już taki napój?

W obecnych czasach Yerba mate jest ulubionym napojem milionów osób na całym świecie. Dzisiejszy człowiek docenia jej zalety ożywiające, dodające werwy. Yerba mate jest zasobna w witaminy i minerały. Napój ten jest odpowiednikiem herbaty lub kawy, które są nagminnie pite w naszej części świata. Herbata yerba mate nazywana jest też herbatą paragwajską. Jednakże także w innych państwach zyskuje coraz wyższą renomę. Napar ten robiony jest z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Ma charakterystyczny smak, jaki dla wielu jest rarytasem.
herbata
Bloger: Frank Haferkorn
Na podstawie: http://www.flickr.com

Często wybierane herbaty

Polacy są narodem od długiego czasu nieprzerwanie praktykującym picie herbaty, dlatego w tak wielu sklepach możemy aktualnie odnaleźć różne ich rodzaje. Niemało osób decyduje się na nabycie klasycznych, takich jak herbata czarna, dlatego zamówień dokonują szczególnie często w sieci. Zakupy sieciowe nierzadko są korzystne cenowo, dlatego stawia na nie sporo doceniających herbatę osób. Kiedy klientom chodzi o napój czarna herbata sklep ma do zaoferowania rozmaite marki.
Zdrowa, czyli jaka dieta?
Bloger: Bird&Co.
Na podstawie: Bird&Co.

Używanie różnych suplementów - jak je z rozsądkiem zażywać i na co one pomagają

Odpowiednia dieta przede wszystkim potrzebuje sporej różnorodności produktów spożywczych i zachowania właściwych proporcji pomiędzy nimi. Właściwie zbilansowana, z uwzględnieniem zapotrzebowania energetycznego powinna dostarczyć wszystkich koniecznych składników, a równocześnie nie będzie powodować nadwagi. Jednak sporo osób zjada niezdrowo, dużo i później narzeka na swój stan. A to wątroba od czasu do czasu boli, a to waga za duża, albo pojawiają się kłopoty z trawieniem. I ludzie zaczynają wtedy sięgać po najróżniejsze środki do odchudzania i inne preparaty żywnościowe, które mają im pomóc.
filiżanka herbaty
Na podstawie: pixabay

Jesteś miłośnikiem herbaty? Dowiedz się, co powinno się wiedzieć na jej temat!

Picie herbaty to szczególny rytuał, wyjątkowo znaczącą wagę przykłada się do niego w określonych rejonach świata. Za jedną z najbardziej szlachetnych herbat uznaje się herbatę białą. Zdrowotnymi właściwościami wyróżnia się także herbata zielona.
kawa
Bloger: Sokoban CN
Na podstawie: http://www.flickr.com

Użyteczne sprzęty kuchenne - czajnik elektryczny i młynek do kawy - nie brakuje ci podstawowych sprzętów w kuchni?

Większość z nas swój dzień zaczyna od kubka gorącej, pachnącej i smacznej kawy bądź herbaty. Niezbędnym sprzętem, jakiego używamy w czasie przygotowania kawy, herbaty lub innych ciepłych napojów, jest oczywiście czajnik. W dzisiejszych czasach zdołamy zdecydować się na kupno czajnika zwykłego, którego używamy na kuchence, czy też kupić czajnik elektryczny. Niemało ludzi posiada w swych domach ten drugi model czajnika, ponieważ czajnik elektryczny jest znacznie bardziej użyteczny.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.