Alkohol
szklanki z alkoholem
Na podstawie: pixabay.com

Nie utkwij w sidłach uzależnień

Najpierw bywa sympatycznie. Pierwsza szklanka alkoholu, pierwszy narkotykowy odjazd. Potem jednak rozpoczynają się problemy. Co zrobić, gdy dowiadujemy się, że jesteśmy zależni od alkoholu albo narkotyków?
powikłania
Bloger: George Fox Evangelical Seminary
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co powinno się robić, żeby skutecznie zapobiegać chorobom trzustki?

To bez wątpienia jeden z najważniejszych organów ludzkiego ciała. Pełni dwie podstawowe funkcje - endokrynną a także trawienną.
ginekologia

Witamina B 12 dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu

Każdy ustrój do dobrego funkcjonowania potrzebuje witamin i minerałów. Najodpowiedniej przyjmować je w zbilansowanej diecie, ponieważ zarówno nadwyżka jak i deficyt jest w stanie być groźny dla funkcjonowania organizmu.
leczenie uzależnienia od alkoholu
Bloger: Carodean Road Designs
Na podstawie: http://www.flickr.com

Ośrodki leczenia uzależnień - placówki, w jakich mamy szansę wygrać z nałogiem

Współcześnie ludzie mają swobodny dostęp do mnóstwa używek. Nie da się jednak ukryć, że jedną z najpopularniejszych jest rzecz jasna alkohol.
antykoncepcja

Do kogo należałoby się zgłosić, jeśli ktoś posiada kłopoty z tikami nerwowymi?

Czasami w naszym życiu bywa tak, że rani nas pewna niebagatelna osobista tragedia. Może to być przykładowo kalectwo albo śmierć bliskiej osoby. W zależności od naszej sytuacji, taka tragedia może naprawdę bardzo na nas wpływać, przez co nie moglibyśmy w normalny sposób żyć.
aklohol
Bloger: Daniel70mi
Na podstawie: http://www.flickr.com

W wypadku, jeżeli masz problem z piciem, najwyższy moment pomyśleć o detoksie i fachowej pomocy

Alkoholizm jest bardzo podstępną przypadłością, która posiada druzgocący wpływa na całe życie człowieka, którego dotyka, jak też jego rodziny. W naszym kraju problem z alkoholem jest dość powszechny i z pewnością nie tyczy tylko ludzi z nizin społecznych. Alkohol piją biedni oraz bogaci, mężczyźni oraz kobiety, a coraz częściej można usłyszeć też o przypadkach, kiedy po napoje wyskokowe sięgają młodzi nastolatkowie, a także dzieci. W wielu sytuacjach nieodzowna okazuje się fachowa terapia dla uzależnionych.
firmy

Jak w końcu wyrwać się z alkoholowego nałogu?

Uzależnienie od alkoholu jest jednym z bardziej powszechnych uzależnień w dzisiejszym świecie. Dotyczy ludzi w rozmaitym wieku, z różnym poziomem wykształcenia oraz statusem społecznym.
Karafka do wina
Bloger: Blomus
Na podstawie: Blomus

Dlaczego warto pić wino? Jakie są tego powody?

Nie od dziś słyszymy, iż wino jest najzdrowszym z alkoholi. Nie jest to żaden wymysł, ponieważ tak rzeczywiście jest, na co wskazują różne badania i obserwacje. Spożywanie wina wpływa bardzo dobrze na wiele rzeczy. Sprawdźmy jak dużo posiada plusów. Przede wszystkim gwarantuje długowieczność, a to za sprawą sporej ilości resweratrolu, to znaczy bardzo mocnego przeciwutleniacza, jaki stymuluje gen długowieczności - SIR2.
alkohol
Na podstawie: pixabay.com

Co to jest odtrucie alkoholowe i jak przebiega skuteczne leczenie alkoholizmu w specjalnych centrach?

Masz kłopot z alkoholem i chcesz oczyścić swoje ciało? Pójdź do centrum w którym leczony jest alkoholizm. Jest tak, że uzależnienie od alkoholu niepomiernie często związane jest z różnorodnego typu problemami zdrowotnymi wskazanej osoby, jak również z problemami ogólnego stanu psychicznego uzależnionej osoby.
butelki alkoholi
Bloger: Holly Lay
Na podstawie: http://www.flickr.com

Problem uzależnienia od alkoholu - problem, który wymaga stosownych działań - przeczytaj ten artykuł

Problem uzależnienia od alkoholu tyczy się osób w naprawdę różnym wieku i różnej płci. W społeczeństwie aktualnie jeszcze pokutuje przekonanie, że jest to problem dotykający przede wszystkim panów. Okazuje się jednak coraz więcej przedstawicielek płci pięknej także boryka się z problemem uzależnienia od alkoholu. Na szczęście na chwilę obecną na wysokim poziomie kształtuje się wiedza dotycząca tego, jak dochodzi do powstania uzależnienia oraz jak je leczyć.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.