Alkohol
szklanki z alkoholem
Na podstawie: pixabay.com

Nie utkwij w sidłach uzależnień

Na początku bywa sympatycznie. Pierwsza szklanka alkoholu, pierwszy narkotykowy odlot. Później wszakże rozpoczynają się kłopoty. Co zrobić, gdy dowiadujemy się, że jesteśmy zależni od alkoholu lub narkotyków?
leczenie uzależnienia od alkoholu
Bloger: Carodean Road Designs
Na podstawie: http://www.flickr.com

Ośrodki leczenia uzależnień - placówki, w jakich mamy szansę wygrać z nałogiem

W dzisiejszych czasach ludzie mają wolny dostęp do wielu używek. Nie da się jednakże ukryć, że jedną z najbardziej znanych jest naturalnie alkohol.
Karafka do wina
Bloger: Blomus
Na podstawie: Blomus

Dlaczego warto pić wino? Jakie są tego powody?

Mawia się, iż wino to najzdrowszy z alkoholi. Nie jest to jakiś wymysł, ponieważ tak rzeczywiście jest, co potwierdzają liczne badania i obserwacje. Picie tego trunku wpływa bardzo dobrze na sporo dziedzin naszego życia. Dowiedzmy się jak wiele posiada zalet. Przede wszystkim daje długowieczność, a to dzięki sporej zawartości resweratrolu, czyli bardzo silnego przeciwutleniacza, który stymuluje gen długowieczności - SIR2.
alkohol
Na podstawie: pixabay.com

Co to jest odtrucie alkoholowe i jak przebiega skuteczne leczenie alkoholizmu w specjalnych centrach?

Masz kłopot z alkoholem i chcesz oczyścić swój organizm? Udaj się do centrum w którym leczy się alkoholizm. Tak się składa, że uzależnienie od alkoholu niezmiernie często powiązane jest z różnorakiego typu problemami zdrowotnymi danej osoby, a także z pogorszeniem ogólnego stanu psychicznego zdrowia.
butelki alkoholi
Bloger: Holly Lay
Na podstawie: http://www.flickr.com

Problem uzależnienia od alkoholu - problem, który wymaga stosownych działań - przeczytaj ten artykuł

Problem uzależnienia od alkoholu dotyka ludzi w naprawdę różnym wieku i różnej płci. W społeczeństwie nadal pokutuje przekonanie, że jest to problem dotykający głównie panów. Tymczasem coraz więcej przedstawicielek płci pięknej także boryka się z problemem uzależnienia od alkoholu. Na szczęście obecnie na wysokim poziomie kształtuje się świadomość tego, jak dochodzi do rozwoju uzależnienia oraz jakie metody leczenia okazują się być skuteczne.
powikłania
Bloger: George Fox Evangelical Seminary
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co powinno się robić, żeby skutecznie zapobiegać chorobom trzustki?

To niewątpliwie jeden z najważniejszych narządów ludzkiego ciała. Pełni dwie główne funkcje - endokrynną a także trawienną.
ginekologia

Witamina B 12 dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu

Każdy ustrój do dobrego funkcjonowania potrzebuje witamin i minerałów. Najodpowiedniej przyjmować je w zbilansowanej diecie, ponieważ zarówno nadwyżka jak i deficyt jest w stanie być groźny dla funkcjonowania organizmu.
antykoncepcja

Do kogo należałoby się zgłosić, jeśli ktoś posiada kłopoty z tikami nerwowymi?

Czasami w naszym życiu bywa tak, że rani nas pewna niebagatelna osobista tragedia. Może to być przykładowo kalectwo albo śmierć bliskiej osoby. W zależności od naszej sytuacji, taka tragedia może naprawdę bardzo na nas wpływać, przez co nie moglibyśmy w normalny sposób żyć.
aklohol
Bloger: Daniel70mi
Na podstawie: http://www.flickr.com

W wypadku, jeżeli masz problem z piciem, najwyższy moment pomyśleć o detoksie i fachowej pomocy

Alkoholizm jest bardzo podstępną przypadłością, która posiada druzgocący wpływa na całe życie człowieka, którego dotyka, jak też jego rodziny. W naszym kraju problem z alkoholem jest dość powszechny i z pewnością nie tyczy tylko ludzi z nizin społecznych. Alkohol piją biedni oraz bogaci, mężczyźni oraz kobiety, a coraz częściej można usłyszeć też o przypadkach, kiedy po napoje wyskokowe sięgają młodzi nastolatkowie, a także dzieci. W wielu sytuacjach nieodzowna okazuje się fachowa terapia dla uzależnionych.
firmy

Jak w końcu wyrwać się z alkoholowego nałogu?

Uzależnienie od alkoholu jest jednym z bardziej powszechnych uzależnień w dzisiejszym świecie. Dotyczy ludzi w rozmaitym wieku, z różnym poziomem wykształcenia oraz statusem społecznym.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.