Depresja
depresja
Bloger: Jay Aremac
Na podstawie: http://www.flickr.com

Światło białe zastąpione lampą, czyli jak skuteczne jest światło terapii na zimowe depresje

Fototerapia to interesujący i potwierdzony sposób na przeciwdziałanie objawom depresji. W krajach skandynawskich terapia światłem znana jest od lat, w naszym kraju ta metoda dopiero wchodzi jako nowinka.
depresja
Bloger: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com

Każdego z nas może dopaść depresja. Jedni mają z nią większy, inni mniejszy, problem. Niemniej, może ona dopaść każdego człowieka. Jak się przed nią obronić?

Dzisiaj chandra jesienna i depresja to nic nadzwyczajnego, choć o tej drugiej mawia się dzisiaj częściej, niż mawiano kiedyś. Może dlatego, że jest wyrażeniem, które stało się modne stosunkowo niedawno. Kiedyś częściej od depresji używało się słów „smutek czy „zły humor”, dzisiaj wielu z nas wymienia właśnie to słowo, jeśli chce opisać ogólne obniżenie nastroju. Chociaż najczęściej depresja mylona jest z obniżeniem nastroju to jednak każdemu z nas potrzebna jest pomoc, bo nie można nikogo zostawiać w negatywnym nastroju.
fototerapia

Jesienna melancholia czy coś poważniejszego? Z pewnością jest sposób na lepszy nastrój

To jest w stanie dopaść wszystkich, nie istnieje na to żadna rada. Gorszy humor czy obniżenie humoru to po prostu zwyczajny etap naszego życia, jaki powinniśmy przejść. Czasem jest to poważna przeszkoda, częściej zaś zmagamy się ze zwykłym epizodem, z jakiego nie powinniśmy robić tragedii. Najzwyczajniej w świecie, jesteśmy tylko ludźmi, więc każdy człowiek jest narażony na słabsze momenty. W zależności od tego, jakie mamy samopoczucie, czy po prostu popadamy w jesienną melancholię czy może nie jesteśmy w stanie zwyczajnie funkcjonować, możemy podjąć konkretne starania, aby poprawić swój stan.
pani psycholog
Bloger: TownePost Network
Na podstawie: http://www.flickr.com

Coraz to częściej ludzie poszukują odpowiedniego specjalisty w związku z wieloma kłopotami, wobec tego psycholog Wrocław opinie leży w ich dużym zainteresowaniem

W dzisiejszych czasach bardzo obficie powiada się o problemach czy melancholii. Te ciężkie choroby napotykają ludzi w przeróżnych okolicznościach życiowych, z jakimi sobie nie radzą. Na szczęście kuracja u psychologa staje się, w odróżnieniu do uprzedniego dziesięciolecia, obecnie dobrze odczuwana i nie świadczy niesłusznie o pacjencie.
Kobieta czytająca książkę
Bloger: Jonathan Petit
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zdrowie psychiczne jak również emocjonalne osób – terapie, po które warto sięgać

Wszyscy mamy świadomość tego, że wiele osób, a często również my sami, musimy sobie radzić z licznymi problemami na tle zdrowotnym. Rzecz jasna, medycyna rozwinęła się w ostatnim czasie w sposób niesamowity, co jednak nie spowodowało równolegle, że człowiek nie musi przejmować się swoim zdrowiem. Wręcz przeciwnie - w obecnych czasach można wyodrębnić takie jednostki chorobowe, które pojawiły się i ewoluowały właśnie w ostatnich latach. Jest to dość niepokojące, jako że w żadnym stopniu nie możemy przewidzieć, co nastąpi w tej materii w kolejnych latach.
depresja
Bloger: david pacey
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dopomoże nam dobry psycholog, a Wrocław posiada takich wielu

Pośpiech, wciąż wysokie oczekiwania w każdej dziedzinie naszego życia i brak chwili na prawdziwy odpoczynek, mają szansę powodować, że człowiek w końcu pogubi się w swoim świecie, a co się z tym wiąże, że zaprzestanie sobie radzić z własnymi emocjami. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby nie dać się zniechęceniu i trudom dnia codziennego, a gdy jednak złapie nas depresja Wrocław ma sporo odpowiednich gabinetów, w których w otoczeniu najlepszych doktorów będziemy mieli szansę sobie skutecznie z nią zaradzić.
depresja
Bloger: Bird&Co.
Na podstawie: Bird&Co.

Okres jesienny oznacza gorszy humor. Czy to już stan depresyjny? Czy mamy się czego obawiać? Jak to pokonać?

Niczym specjalnym jest obecnie jesienna chandra, lub depresja, chociaż o tej drugiej częściej się mówi obecnie niż dawniej. Być może dlatego, że depresja to słowo, jakie niedawno tak naprawdę stało się rozpoznawalne.
Psychoterapia grupowa
Bloger: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie: Bird&Co Sp. z.o.o.

Pomoc terapeutyczna staje się na obecną chwilę jednym z najczęściej szukanych pojęć.

Obecnie mnóstwo ludzi zmaga się z depresją oraz pozostałymi tematami natury psychicznej. Jest to rozległy problem, jaki o wiele trudniej znieść aniżeli chorobę fizyczną, przede wszystkim, że przejmuje też rodzinę i bliskich osoby pogrążonej w depresji.
kobieta
Bloger: ierdnall
Na podstawie: http://www.flickr.com

Nietrzymanie moczu można skutecznie wyleczyć?

Kobiety sądzą, że nietrzymanie moczu to normalny objaw starzenia i muszą się z nauczyć żyć z tą zdecydowanie nieprzyjemną przypadłością. Zażenowanie i strach biorą górę nad rozumem. Niestety, taka postawa zdecydowanie prowadzi do fatalnych sytuacji: utraty pracy, izolacji, a czasem nawet depresji. Niemniej jednak nietrzymanie moczu można leczyć. Najważniejszy jest ten pierwszy krok, czyli zgłoszenie się do lekarza. Może to być lekarz rodzinny, który po postawieniu trafnej diagnozy, skieruje pacjentkę do specjalistów – do ginekologa lub bezpośrednio do urologa.
systemy modułowe
Bloger: BLACK RED WHITE SA
Na podstawie: http://www.brw.com.pl/

Kiedy i z jakiej przyczyny warto udać się do psychologa

Niekiedy świat wali ci się na głowę i nie potrafisz samodzielnie go dźwignąć. Cierpi twa psyche oraz ciało, nie potrafisz normalnie żyć. Wtedy należałoby pomyśleć o pomocy!


Kiedy i z jakiej przyczyny warto udać się do psychologa

Jeżeli boli cię ząbek, możesz go samodzielnie wyrwać, ale czy się na to zdecydujesz? Na pewno nie, jak najprędzej umówisz się ze stomatologiem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.