Pacjent
zdrowie

W gabinetach stomatologicznych bardzo istotna jest właściwa sterylizacja narzędzi

Jeśli prowadzimy gabinet stomatologiczny, to wykorzystujemy tych samych sprzętów do leczenia różnych pacjentów, gdyż nie jesteśmy w stanie za każdym razem brać po kolejny ich zestaw. Oczywiście nie ma w tym nic niewłaściwego, pod warunkiem, że wyposażyliśmy nasz gabinet w sterylizator parowy, a więc sprzęt, za pomocą którego mamy szansę w odpowiedni sposób wyparzyć te sprzęty, po każdym użyciu.
terapia
Bloger: Ilmicrofono Oggiono
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zawód z przyszłością – psycholog. Gdzie szukać etatu ?

Stosunkowo często można usłyszeć o tym, iż magistranci studiów humanistycznych nie znajdą zatrudnienia w instytucjach, w których chcieliby pracować lub w miejscach, które zgodne są z profilem wykształcenia. Mimo wszystko zarówno psychologowie, jak i absolwenci socjologii, kulturoznawstwa czy historii sztuki, odnajdują się w jakiś sposób na rynku pracy.
tabletki

Który lek przeciwbólowy warto współcześnie stosować?

Nie potrafimy zataić faktu, że ból jest jednym z elementów życia codziennego, który mimo naszej ogromnej niechęci występuje codziennie. Nasz organizm jest bowiem nie perfekcyjnym układem wymagającym wsparcia zaawansowanych specyfików medycznych, aby mógł prawidłowo działać.
Doktorzy
Bloger: Ed Uthman
Na podstawie: http://www.flickr.com

Ruchome protezy: czemu spadają oraz czy wskazane jest je przyklejać?

Ruchome protezy dzielimy na protezy całkowite jak też częściowe. Protezy pełne stosowane są w przypadku, kiedy w jamie ustnej nie ma żadnych własnych zębów pacjenta ani implantów, a protezy częściowe, jeżeli zęby są obecne.


Ruchome protezy: czemu spadają oraz czy wskazane jest je przyklejać?

Z jakiej przyczyny protezy spadają? Wszelki z tych typów protez wykorzystuje trochę inne mechanizmy umożliwiające im utrzymać się w jamie ustnej.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.