Samopoczucie
fototerapia

Czym jest światłoterapia i w jaki sposób dynamicznie leczyć objawy depresji zimowej?

Depresja zimowa dotyka obecnie wiele osób i jest wywołana brakiem bądź również niedoborem światła. W zimowe chłodne dni, kiedy na dworze robi się mrok już późnym popołudniem w wielu przypadkach możemy odczuwać niepokój bądź też stany depresyjne, pogarsza się nasz humor oraz samopoczucie. Jednakże jednak depresję zimową można efektywnie pokonać i wyleczyć. Jak?
światło
Bloger: LARS
Na podstawie: LARS

Leczenie z różnych schorzeń z wykorzystaniem światła

Światło jest niezwykle istotnym składnikiem ludzkiego życia. Faktem jest, że praktycznie bez tego czynnika nie ma życia. Niewątpliwie faktem jest, że ludzie żyjący w strefach, które w dużej mierze pozbawione są światła pochodzącego ze Słońca w ciągu roku, mają dużo większe szanse zachorowania przykładowo na depresję. Z tej przyczyny dostęp do naturalnego światła i ciepła słonecznego jest tak istotny. Przykładowo w Polsce, która położona jest w obrębie klimatu umiarkowanego, zdarza się, że rocznie jest duża liczba dni gdy słońce jest niewidoczne.
laryngolog
Bloger: Emily
Na podstawie: http://www.flickr.com

W trosce o kobiece sprawy - co proponuje współczesna medycyna?

Dzisiejsza medycyna proponuje mnóstwo zabiegów, o których nie tak dawno nawet nie śniliśmy. Dzięki niej wiele dolegliwości zostało całkowicie wyeliminowanych, a życie ludzi borykających się z licznymi chorobami stało się łatwiejsze.
leki i suplementy
Bloger: domzdrowia.pl
Na podstawie: http://www.domzdrowia.pl

Skuteczny preparat przeciwbólowy i przeciwzapalny bez recepty

Współcześnie należyte dbanie o swe samopoczucie nie jest prostym zadaniem, a nieraz nawet osoby prowadzące niezwykle zdrowy tryb życia mogą mieć kłopoty z niektórymi schorzeniami. Należą do nich przykładowo niektóre choroby, na przykład reumatyzm lub reumatyzm pozastawowy. Leczenie ich często jednak potrafi być znacznie skuteczniejsze, jeśli zażywane są właściwe leki – w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów standardem jest, oprócz zażywania lekarstw wpływających na przebieg choroby, zażywanie leków, które zwalczają także same objawy – czyli odpowiednie niesteroidowe leki przeciwgorączkowe.
desmoxan
Bloger: Shutterstock
Na podstawie: Shutterstock

Jak sobie dać radę z nałogiem nikotynowym? Jest sposób, aby rzucić palenie? Co o tym myśleć?

Jest już naprawdę spora świadomość tego, jak bardzo papierosy są niezdrowe, bardzo niekorzystnie oddziałujące na każdy z aspektów życia. Niestety, pomimo tego, wielu z nas nie potrafi zrezygnować z tego nałogu.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.