Wzrok
Śpij dobrze i wstań wypoczęta
Bloger: Tempur
Na podstawie: Tempur

Czym jest siatkówka oka oraz na jakiego rodzaju schorzenia jest ona narażona?

Najistotniejszą częścią narządu wzroku jest siatkówka. To właśnie dzięki niej możemy widzieć okalający nas świat. Składa się ona z wielu milionów czopków oraz pręcików, zatem komórek nerwowych. To one umożliwiają odbiór sygnałów świetlnych, które za pomocą nerwu wzrokowego przekazywane są do mózgu, w którym powstaje obraz.
okulista
Bloger: Ken Teegardin
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakie są przyczyny jaskry, jej objawy oraz jak wygląda biegłe leczenie tej choroby?

Jaskra to nadzwyczaj poważna choroba oczu, jaka może wieść nawet do kompletnej utraty wzroku. Wskazane jest więc dowiedzieć się jakie są przyczyny tej choroby, jak na przykład się ukazuje oraz jakie są możliwości jej leczenia.
Gastroskopia – badanie bardzo potrzebne...
Bloger: Bird&Co
Na podstawie: Bird&Co

Laserowa korekcja wzroku metodą przezywaną LASEK - co dobrze jest na ten konkretny temat wiedzieć?

Wbrew pozorom noszenie na nosie okularów czy soczewek kontaktowych nie jest wyłącznym sposobem na walkę z wadami wzroku. W rzeczywistości powstała jeszcze jedna, niewiarygodnie skuteczna metoda, chociaż nie każdy się jej poddaje, głównie z powodu faktu, że nie jest refundowana.
Pudełko soczewek kontaktowych
Na podstawie: foter.com

Soczewki kontaktowe dla sportowców – zapoznaj się z atutami, które namówią cię do ich zakupienia

Wielu ludzi musi nosić okulary, lecz niestety w ogromny sposób ograniczają codzienne funkcjonowanie. Jesteśmy zmuszeni je ściągać, m.in. gdy chcielibyśmy uprawiać sporty, przez co znacznie gorzej widzimy, a nie jest to właściwe dla naszego zdrowia. Sytuacja jest jeszcze trudniejsza w przypadku sportowców, gdyż dla nich sport to codzienność, dlatego muszą zamienić okulary na soczewki kontaktowe, na przykład soczewki bausch & lomb. Jakie są plusy soczewek w czasie uprawnia sportu?
oczy
Bloger: Liebre.De.Marzo
Na podstawie: http://www.flickr.com

Specjalista od wzroku w Toruniu

Wszyscy możemy mieć wadę wzroku, nie musimy się urodzić z takim problemem, może pojawić się on po jakimś czasie. Problemy ze wzrokiem, to nie wstyd. Trzeba starać się je wyleczyć.Jeżeli mamy wadę wzroku to potrzebni są nam okuliści Toruń. W każdym mieście mamy okulistę, który będzie w stanie znaleźć konkretną wadę. Przez, to będziemy mogli ulepszyć stan naszego wzroku. Czasem bywa tak, że niezbędne okaże się noszenie okularów, a w innym wypadku konieczna będzie operacja laserowa.
Odżywianie
Bloger: Debbie Hallsworth
Na podstawie: http://www.flickr.com

Laserowa korekcja wad wzroku - czyli, co dobrze jest na ten konkretny temacik mieć pojęcie

Na czym polega zabieg laserowej korekcji spojrzenia? Dla kogo tak naprawdę jest wspomniany zabieg oraz w jaki sposób do finiszu się dowiedzieć, czy się jakąś osoba kwalifikuje do niego? Jakiego typu powstały sposoby laserowego korygowania naszego własnego spojrzenia? Jak dużo każdy z rodzai zabiegów wspomnianej korekcji spojrzenia ma możliwość nas kosztować? Tego wszyściutkiego dowiesz się bez problemiku z naszego nowego - świeżo co napisanego - artykuliku!
kobieta
Bloger: Sarah Zucca
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kłopoty z widzeniem dają o sobie znać powoli, a niekiedy zupełnie niezauważalnie

Symptomy dające znać o tym, iż z okiem zaczyna się dziać coś niepokojącego bywają także ogromnie różne. Niebywale często jest też tak, iż przez dłuższy czas mają one bardzo łagodny przebieg, z tego powodu i samemu choremu bywa niebywale trudno zorientować się, że coś niepokojącego dzieje się z jego wzrokiem.
kobiece usta
Bloger: Nicolas Fuentes
Na podstawie: http://www.flickr.com

Uśmiech bywa najładniejszą wizytówką niejednej osoby - przełamuje bariery i pozwala poznawać nowych znajomych

Mówi się, że uśmiechnięty człowiek od razu wydaje się być atrakcyjniejszy. Tym bardziej jeśli jest to szeroki uśmiech od ucha do ucha.


soczewki
Bloger: Aaron Stidwell
Na podstawie: http://www.flickr.com

Soczewki kontaktowe – o co warto jest się obecnie zatroszczyć w pierwszej kolejności, żeby ich użytkowanie było wygodne?

Współcześnie, osoby które posiadają wadę wzroku nie muszą walczyć z jakimikolwiek ograniczeniami. Dlaczego? Zazwyczaj, przez wzgląd na możliwość skorzystania z dopasowanych do ich oczekiwań okularów. Jeżeli ktoś nie chce lub nie lubi ich noszenia, opcją są soczewki kontaktowe. Oba rozwiązania cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. O co należy zadbać, jeśli planuje się noszenie soczewek kontaktowych?
ludzkie niebieskie oko
Bloger: Eivind Sorgenfryd
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czujesz, iż masz umęczone oczy – zobacz, co uczynić, by móc sobie pomóc

Każdy człowiek musi dbać o siebie – zdrowo się odżywiać, przeprowadzać badania regularnie, uprawiać sport. To jednakże ideał, do którego wielu z nas ma jeszcze hen hen. Są całe szczęście dziedziny i obszary, o które dbamy – często, czy tego chcemy, czy nie. Chodzi o to, iż porzucone na pastwę losu sprawiają nam za dużo problemów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.