Wzrok
Śpij dobrze i wstań wypoczęta
Bloger: Tempur
Na podstawie: Tempur

Czym jest siatkówka oka oraz na jakiego rodzaju schorzenia jest ona narażona?

Najważniejszą częścią oka jest siatkówka. To właśnie dzięki niej możemy widzieć okalający nas świat. Zbudowana jest ona z mnóstwa czopków oraz pręcików, czyli komórek nerwowych. To one umożliwiają odbieranie sygnałów świetlnych, które za pomocą nerwu wzrokowego przekazywane są do mózgu, w którym powstaje obraz.
słaby wzrok
Bloger: JZO
Na podstawie: JZO

Źle widzisz? Spójrz, co powinieneś zrobić i gdzie się udać, by móc sobie pomóc

Zmysł wzroku jest bardzo istotny dla każdego człowieka. Dzięki niemu możemy wprawnie się poruszać, zajmować się czytaniem i pisaniem, oglądać świat i zadziwiać się pięknem. Niestety nie na każdym kroku go cenimy tak bardzo, jak na to zasługuje. Dopiero, gdy zaczyna podupadać, dociera do nas, jak ciężko mogłoby być gdyby go nie było. W tej chwili w RP wzrok bada się już maluchom.
Odżywianie
Bloger: Debbie Hallsworth
Na podstawie: http://www.flickr.com

Laserowa korekcja wad wzroku - czyli, co dobrze jest na ten konkretny temacik mieć pojęcie

Na czym dokładnie polega zabieg laserowego korygowania wzroku? Dla kogo w rzeczywistości bywa ów zabieg i w jaki sposób do końca się po dowiadywać, czy się jakąś osoba kwalifikuje do niego? Jakiego typu powstały metody laserowego korygowania naszego własnego spojrzenia? Jak sporo każdziutki z rodzai zabiegów owej korekcji wzroku ma możliwość nasze osoby kosztować? Tego wszystkiego po dowiadujesz się nie posiadając problemiku z naszego nowiutkiego - świeżo co wydzierganego - artykuliku!
okulista
Bloger: Mossy Carey
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak dobrze zatroszczyć się obecnie o własne oczy

Wzrok ma się jeden, z tej przyczyny warto o niego należycie dbać a, także uważać, żeby nie zbagatelizować danych objawów chorób oczu. Prędkie tempo życia a, także ogromna liczba zadań powodują, że pewne osoby nieraz zanadto błaho traktują jeden z ich najcenniejszych zmysłów. W dzisiejszych czasach z przyczyn różnorodnych chorób, urazów oraz zakażeń oczu znaczna ilość osób cierpi na kłopoty związane ze wzrokiem. Większość z nich na szczęście można obecnie bez wielkich trudności rozwiązać, przykładowo posiłkując się hasłem tym jak: operacje oczu Wrocław.
oko
Bloger: Nithi Anand
Na podstawie: http://www.flickr.com

Już w tym momencie wyposaż się w fundamentalne akcesoria do soczewek kontaktowych! Konieczny będzie na pewno płyn oraz pojemnik!

Obecnie mnóstwo osób ma problemy ze wzrokiem. Długie godziny przez komputerem, sporo rozwiązywanych zadań domowych oraz czytanie pism przy lampce nocnej, to jedynie niektóre powody, jakie skutkują pogarszaniem się wzroku.Ludzie starsi często posiadają szkopuły z widzeniem na niewielką odległość, to znaczy że borykają się oni z dalekowzrocznością. Tego typu kłopoty pojawiają się dopiero po 40 roku życia, zatem dzieciaki nie muszą się tym martwić.
kobieta
Bloger: Sarah Zucca
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kłopoty z widzeniem dają o sobie znać powoli, a niekiedy zupełnie niezauważalnie

Symptomy dające znać o tym, że z okiem dzieje się coś groźnego okazują się również ogromnie różne. Niebywale często jest też tak, iż przez długi czas mają one niezwykle łagodny przebieg, dlatego też i samemu choremu bywa niebywale trudno dostrzec, iż coś groźnego dzieje się z jego wzrokiem.
kobiece usta
Bloger: Nicolas Fuentes
Na podstawie: http://www.flickr.com

Uśmiech bywa najładniejszą wizytówką niejednej osoby - przełamuje bariery i pozwala poznawać nowych znajomych

Twierdzi się, że uśmiechnięty człowiek natychmiast staje się piękniejszy. Tym bardziej jeżeli jest to prawdziwy uśmiech od ucha do ucha.


Zdrowe oczy
Bloger: www.s-lab.pl
Na podstawie: www.s-lab.pl

Miewasz problemy ze wzrokiem i musisz poddać się zabiegowi? Może laserowa korekta okaże się najlepsza dla ciebie?

Zmysł wzroku bywa bardzo ważny, gdyż pomaga ludziom poznawać świat oraz odnajdować się wśród innych. Niestety, zdarzają się sytuacje, kiedy wzrok się pogarsza albo najzwyczajniej narządu oka dotykają różnorakie dolegliwości. Należy im zapobiegać i leczyć je, by zagwarantować sobie wygodę korzystania ze zmysłu wzroku.
zabieg, operacja okulistyczna
Bloger: US Army Africa
Na podstawie: http://www.flickr.com

Coraz więcej ludzi cierpi z przyczyny schorzeń oczu i niedowidzenia

Wady wzroku to obecnie jedna z częściej pojawiających się dolegliwości. Nie ulega wątpliwości, że determinowane jest to genetycznie, jednakże bardzo duży wpływ na to ma dodatkowo spędzanie czasu przed komputerem czy telewizorem.
Zaćma
Bloger: Bird&Co.
Na podstawie: Bird&Co.

Już nieraz fachowe operacje zaćmy oszczędziły wzrok wielu osobom

Na obecną chwilę, lecz nie tylko, wzrok należy do wyjątkowo istotnych fragmentów naszego ciała. Umożliwia bowiem widzenie pewnych elementów, przez co możemy standardowo żyć każdego dnia. Jest to nadzwyczaj istotne, gdyż nie mając tego jakże istotnego szczegółu lub gdy jest on chory, wtenczas narażamy się na wiele nieprzyjemności, jakich tak w rzeczywistości ogromnie trudno jest wypunktować.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.