Wzrok
oko
Bloger: Nithi Anand
Na podstawie: http://www.flickr.com

Już w tym momencie wyposaż się w fundamentalne akcesoria do soczewek kontaktowych! Konieczny będzie na pewno płyn oraz pojemnik!

Aktualnie mnóstwo ludzi ma problemy ze wzrokiem. Długie godziny przez komputerem, sporo rozwiązywanych zadań domowych oraz wertowanie czasopism przy sztucznym świetle, to wyłącznie co poniektóre przyczyny, które skutkują pogarszaniem się wzroku.Ludzie starsi zwykle mają szkopuły z widzeniem blisko, to znaczy że borykają się oni z dalekowzrocznością. Tego typu kłopoty tworzą się dopiero po 40 roku życia, wobec tego dzieci nie muszą się tym niepokoić.
okulista
Bloger: Mossy Carey
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak dobrze zatroszczyć się obecnie o własne oczy

Wzrok ma się jeden, z tej przyczyny należy o niego należycie dbać oraz uważać, żeby nie zbagatelizować określonych objawów chorób oczu. Prędkie tempo życia a, także duża ilość zadań powodują, że pewne osoby czasem zanadto powierzchownie traktują jeden z ich najcenniejszych zmysłów. W dwudziestym pierwszym wieku z powodów wielu schorzeń, urazów a, także zakażeń oczu znaczna liczba osób cierpi na problemy związane ze wzrokiem. Sporo z nich na szczęście można dziś bez większych problemów zdiagnozować, dla przykładu posiłkując się hasłem takim jak: operacje oczu Wrocław.
Pudełko soczewek kontaktowych
Na podstawie: foter.com

Soczewki kontaktowe dla sportowców – zapoznaj się z atutami, które namówią cię do ich zakupienia

Wielu ludzi jest zmuszona mieć okulary, lecz niestety są one wielkim ograniczeniem dla naszego funkcjonowania. Jesteśmy zmuszeni je zdejmować, m.in. kiedy chcemy uprawiać sporty, przez co o wiele gorzej widzimy, a nie jest to bezpieczne dla naszego zdrowia. Sytuacja jest jeszcze trudniejsza w wypadku sportowców, gdyż dla nich sport to codzienność, więc są zmuszeni zamienić okulary na soczewki kontaktowe, np. soczewki bausch & lomb. Jakie są zalety soczewek podczas uprawnia sportu?
Odżywianie
Bloger: Debbie Hallsworth
Na podstawie: http://www.flickr.com

Laserowa korekcja wad wzroku - czyli, co dobrze jest na ten konkretny temacik mieć pojęcie

Na czym dokładnie polega zabieg laserowego korygowania wzroku? Dla kogo w rzeczywistości bywa wspomniany zabieg i w jaki sposób do finiszu się dowiedzieć, czy się ktoś kwalifikuje do niego? Jakie powstały sposoby laserowego korygowania naszego wzroku? Jak sporo każdy z rodzai zabiegów owej korekcji wzroku ma możliwość nas kosztować? Tego wszyściutkiego po dowiadujesz się bez problemiku z naszego nowiutkiego - świeżo co napisanego - felietoniku!
okulary
Bloger: Maria Teresa Ambrosi
Na podstawie: http://www.flickr.com

Trzeba pamiętać, że krótkowzroczność to wada, które powinno się leczyć

Jeżeli chodzi o oko, czyli nasz człowieczy układ optyczny to jest on bardzo delikatny. Jest on równie często przez nas traktowany po macoszemu. Bywamy w klimatyzowanych biurach, które wysuszają śluzówkę oka a my nie za bardzo się tym martwimy. Chodzimy na mocne słońce bez okularów przeciwsłonecznych. Nie szanujemy naszych oczu, a ich operacje są niezmiernie kosztowne. Stąd też dobrze profilaktycznie chronić wzrok niż potem go leczyć. Jednak bywają też dziedziczne wady refakcji.
Śpij dobrze i wstań wypoczęta
Bloger: Tempur
Na podstawie: Tempur

Czym jest siatkówka oka oraz na jakiego rodzaju schorzenia jest ona narażona?

Najistotniejszą częścią oka jest siatkówka. To właśnie dzięki niej widzimy okalający nas świat. Zbudowana jest ona z wielu milionów czopków i pręcików, czyli komórek nerwowych. To one umożliwiają odbieranie sygnałów świetlnych, które przy pomocy nerwu wzrokowego trafiają do mózgu, w którym powstaje obraz.
soczewki
Bloger: Aaron Stidwell
Na podstawie: http://www.flickr.com

Soczewki kontaktowe – o co warto jest się obecnie zatroszczyć w pierwszej kolejności, żeby ich użytkowanie było wygodne?

Dziś, osoby które posiadają wadę wzroku nie muszą borykać się z jakimikolwiek ograniczeniami. Z jakiego powodu? Najczęściej, przez wzgląd na możliwość skorzystania z przystosowanych do ich oczekiwań okularów. Kiedy ktoś nie chce lub nie lubi ich noszenia, alternatywą są soczewki kontaktowe. Oba rozwiązania cieszą się bardzo dużą popularnością. O co należy zadbać, gdy planuje się noszenie soczewek kontaktowych?
kobieta
Bloger: Sarah Zucca
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kłopoty z widzeniem dają o sobie znać powoli, a niekiedy zupełnie niezauważalnie

Objawy mówiące o tym, że z okiem zaczyna się dziać coś niepokojącego są też ogromnie różne. Niebywale często jest też tak, iż przez dłuższy czas mają one niezwykle łagodny przebieg, dlatego też i samemu choremu bywa niezwykle trudno zorientować się, iż coś niepokojącego dzieje się z jego wzrokiem.
Zaćma
Bloger: Bird&Co.
Na podstawie: Bird&Co.

Już nieraz fachowe operacje zaćmy oszczędziły wzrok wielu osobom

Współcześnie, lecz nie tylko, wzrok przynależy do bardzo znaczących fragmentów naszego ciała. Zapewnia bowiem widzenie pewnych rzeczy, przez co zdołamy normalnie funkcjonować każdego dnia. Jest to niezmiernie znaczące, gdyż nie posiadając tego jakże ważnego szczegółu lub jeśli jest on niezdrowy, wówczas wystawiamy się na sporo nieprzyjemności, których tak de facto bardzo ciężko jest wyszczególnić.
słaby wzrok
Bloger: JZO
Na podstawie: JZO

Źle widzisz? Spójrz, co powinieneś zrobić i gdzie się udać, by móc sobie pomóc

Zmysł wzroku jest bardzo ważny dla każdego człowieka. Dzięki niemu możemy wprawnie się poruszać, zajmować się czytaniem i pisaniem, oglądać przyrodę i podziwiać piękno. Niestety nie na każdym kroku go cenimy tak mocno, jak na to zasługuje. Dopiero, gdy zaczyna szwankować, dociera do nas, jak trudno mogłoby być gdyby go nie było. W tej chwili w naszym państwie wzrok bada się już noworodkom.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.