W zdrowym ciele zdrowy duch
herbata
Bloger: anokarina
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jeśli poszukujesz fenomenalnej herbaty – przeczytaj, jakie właściwości ma biała

Wielbiciele herbaty bardzo dobrze zdają sobie sprawę, że jest ona jednym z najlepszych napojów na kuli ziemskiej. Ma zbawienny wpływ na nasze ciało, a przede wszystkim jej spożywanie przynosi ogromną przyjemność. Herbata jest znana od dawien dawna i od tego momentu kultywowany jest sposób jej przyrządzania.
ciasto
Bloger: ZOOM bsc
Na podstawie: ZOOM bsc

Urządzamy przyjęcie – o czym powinniśmy pamiętać?

Przygotowywanie przyjęcia – jest to coś, co robi od czasu do czasu każdy z nas. Chrzciny, wesele, rocznica ślubu czy też okrągłe urodziny – taki moment w życiu zdecydowanie trzeba uczcić. Jak? Najlepiej właśnie aranżując spotkanie, na jakie zaprosimy wszystkie bliskie nam osoby – przyjaciele, rodzina, koledzy z pracy – lista jest z reguły długa. Jeśli często urządzasz tego typu spotkania, masz już w nich doświadczenie. Wiesz, kiedy trzeba rozpocząć działania, o czym pomyśleć, o czym pamiętać, czego nie zlekceważyć. Jednakże jeżeli jest to pierwszy raz, kiedy aranżujesz przyjęcie dla wielu osób, z pewnością się stresujesz. Masz przecież oczywiście sporo na głowie i stale się martwisz, że o czymś jeszcze zapomniałeś, że coś ważnego wyskoczy w ostatniej chwili. Co zatem powinieneś mieć na uwadze?
Bloger: Lumenflon

Z jakiego powodu warto używać naczyń ceramicznych - czajniki i patelnie ceramiczne

Każdy z nas naturalnie posiada w swej kuchni multum naczyń, garnków i urządzeń sporządzonych z przeróżnych materiałów i surowców. Nie od dziś wiadomo, iż niektórzy fabrykanci naczyń oferują lepsze jakościowe towary, aniżeli inni, które cechują się odpornością, wytrzymałością oraz porządnym wykonaniem. Duży wpływ na trwałość danego produktu ma właśnie materiał z jakiego został stworzony, toteż współcześnie na rynku znaczną renomą cieszą się naczynia ceramiczne.
wypieki
Bloger: Ervins Strauhmanis
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób właściwie wykorzystać w praktyce techniki pieczenia?

Nie da się ukryć faktu, że duża część z nas lubi dobrze zjeść. Jedzenie pysznych posiłków bowiem na stałe wpisało się w nasze nawyki. W tym miejscu jesteśmy zobowiązani pomimo tego zwrócić uwagę na fakt odpowiedniego ich przygotowania. Okazuje się bowiem, że w szeregu przypadków nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że technika przygotowania pokarmu determinuje jego przyszły smak. Nasze umiejętności kulinarne są również często niezmiernie nikłe, wobec tego też obowiązkowo jesteśmy zobowiązani zapoznać się z fundamentalnymi technikami przygotowywania posiłków.
opakowania
Bloger: East Midtown
Na podstawie: http://www.flickr.com

Opakowania spożywcze – wygoda na wyciągniecie dłoni

Opakowania pełnią wiele funkcji. Przyciągają spojrzenia klientów, zachęcają do zakupu, ale też pełnią jedną, podstawową rolę: ochronną. Wówczas nie tyle liczy się ich wygląd, lecz ochrona towaru. A każdy produkt wymaga odpowiedniego potraktowania.
winogrona w sałatce owocowej
Bloger: Ruthanne Reid
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy powiemy jakie są odmiany winogron?

Czy zaznaczymy jakie winogrona będą właściwe na nasz klimat? Kiedy zdaje nam się, że w naszym klimacie nie mamy szans na wyhodowanie winogron odpowiednich na dobrej jakości wino, to musimy zaznaczyć, że jesteśmy w błędzie. Jest dużo odmian, które z sukcesem można hodować również u nas, a co ważniejsze ich grona są tak pyszne, że na pewno będziemy w stanie robić z nich niesamowite wino, które każdemu będzie smakować.
pudełka na jedzenie
Bloger: Melissa
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób przechowywać nasze posiłki na długi czas?

Każdy z nas doskonale wie, że spożywanie przez nas różnorodnych posiłków poza naszym miejscem zamieszkania bywa bardzo trudne. W tym miejscu mówimy oczywiście o posiłkach, które musieliśmy przygotować we własnym zakresie. Spożywanie specjalnie przygotowanych dań przez nas ma w wielu przypadkach miejsce w chwilach gdy sztywnie przestrzegamy uplanowanej diety.
kuchnia
Bloger: James Buck
Na podstawie: http://www.flickr.com

Konieczne gadżety użyteczne w każdej kuchni - spieniacz do mleka

W kuchni niewątpliwie mamy wiele rozlicznych użytecznych akcesoriów, z jakich nieraz korzystamy wszelkiego dnia. Jeśli jesteśmy miłośnikami istotnie dobrej i aromatycznej kawy, to na pewno jedną z rzeczy, jaka powinna znaleźć się w naszej kuchni będzie spieniacz do mleka. Spieniacz do mleka to niezmiernie użyteczne urządzenie, dzięki jakiemu z łatwością przygotujemy wyśmienite cappuccino czy też latte. Zapewne nie raz zachwycił nas wspaniały smak kaw, jakie są serwowane w dobrych kawiarniach. Teraz nie musimy wcale wychodzić z domu, żeby napić się tak wybornej kawy, ponieważ możemy przyrządzić ją we własnej kuchni. Konieczne będzie tylko kilka akcesoriów, w tym naturalnie spieniacz do mleka.
patelnia
Bloger: Vassilis
Na podstawie: http://www.flickr.com

W aneksie kuchennym musi zostać uwzględniony praktycznie zawsze ład.

Jest to miejsce, w którym nie tylko przyrządza się posiłki, ale także zwykle je się spożywa. W związku z tym liczy się w głównej mierze wygląd tego pomieszczenia. Faktycznie w pierwszej kolejności może nam do głowy wpadać odcień mebli, albo tekstura płytek, żeby kuchnia była jak najbardziej schludna. Ale wszystko tkwi w różnych szczegółach, także w tym, których naczyń używamy do pieczenia i robienia innych czynności.
Bloger: Multifood STP

Jesteś we Wrocławiu - przekonaj się gdzie zjeść smakowity obiad!

Wielkimi krokami zbliżył się do nas w najwyższym stopniu gorący okres roku. W tym czasie bez wątpienia wielu z nas wyjedzie w różne miejsca na świecie, aby odpocząć. wprawdzie jak się okazuje, w szeregu przypadków wcale nie musimy wyjeżdżać z naszego kraju, aby odnaleźć niesłychanie interesujące miejsca, w których bez wątpliwości miło spędzimy czas.
1 2 3 4 5 6 7
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.