W zdrowym ciele zdrowy duch
wypieki
Bloger: Ervins Strauhmanis
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób właściwie wykorzystać w praktyce techniki pieczenia?

Nie da się zanegować faktu, że każdy część z nas lubi dobrze zjeść. Spożywanie pysznych potraw bowiem na stałe wprowadziło się w nasze nawyki. W tym miejscu jesteśmy zobowiązani pomimo tego przykuć uwagę na fakt odpowiedniego ich przygotowania. Okazuje się bowiem, że niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że sprawność przygotowania posiłku determinuje jego przyszły smak. Nasze zdolności kulinarne są także często bardzo nikłe, w związku z tym też obowiązkowo jesteśmy zobowiązani zapoznać się z elementarnymi technikami przyrządzania posiłków.
Bloger: Obsessive

Jesienne skarby w zdrowych, smacznych sałatkach i ciastach, które pokocha cała rodzina!

Nadchodząca jesień, nieodzownie kojarzy nam się z apetycznymi owocami i warzywami. Jakie specjały możesz z nich przygotować dla swoich najbliższych oraz gdzie szukać kuchennych porad?
winogrona w sałatce owocowej
Bloger: Ruthanne Reid
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy powiemy jakie są odmiany winogron?

Czy powiemy jakie winogrona okazują się być odpowiednie na nasz klimat? Gdy zdaje nam się, że w naszym klimacie nie mamy możliwości na posiadanie winogron właściwych na wysokiej jakości wino, to musimy zaznaczyć, że jesteśmy w błędzie. Jest wiele odmian, które z powodzeniem mamy szansę siać także u nas, a co ważniejsze ich grona będą tak niesamowite, że na pewno będziemy w stanie zrobić z nich wspaniałe wino, które wszystkim będzie smakować.
kawa
Bloger: ZPC Piast Sp. z o.o.
Na podstawie: ZPC Piast Sp. z o.o.

Jak przygotować smaczną kawę

Dziś każdy może w swoim domu zrobić wyśmienitą kawę. Nie trzeba mieć certyfikatu baristy, by zachwycić gości tym wyśmienitym napojem. Wystarczy, że kupimy kawiarkę, która pomoże nam otrzymać idealny smak kawy. Kawiarki umożliwiają nam zrobienie mocnej i aromatycznej kawy. Jednak kupując kawiarkę musimy pamiętać, że te droższe są po rzeczywiście lepiej wykonane. Tańsza kawiarka będzie nam najzwyczajniej w świecie krócej funkcjonowała. Możemy wybrać kawiarkę z aluminium lub stali. Bez względu na dobór kawiarki musimy pamiętać, że nie można myć ich w zmywarce, wystarczy je jedynie opłukać. Kawiarki różnią się nie tylko tworzywem, z jakiego są zrobione, ale też pojemnością.
herbata
Bloger: Frank Haferkorn
Na podstawie: http://www.flickr.com

Odpowiedni czas na herbatę to nie frazes, to musi być istotny punkt w Twoim dniu. Zobacz, jak czarna herbata wpływa na lepszą kondycję

Herbata jest właściwa na wszystko, twierdzimy, kiedy jesteśmy w stanie cieszyć się jej wspaniałym smakiem. Można to robić o każdej porze, wtedy, gdy jest ciepło czy zimno, wieczorem i z samego rana. Niektórzy mają specjalny rytuał picia herbaty na przykład o godzinie czwartej w południe, choć to akurat kojarzy się z Brytyjczykami i ich zwyczajami. Wielu duże ilości herbaty pije w okresie letnim, podczas największych upałów, bo najlepiej nawadniają one organizm. A Ty jakie masz zwyczaje i jakie najbardziej lubisz rodzaje herbat? Słyszałeś o tym, jak wiele jest rodzajów herbat do poznania?
herbata
Bloger: anokarina
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jeśli poszukujesz fenomenalnej herbaty – przeczytaj, jakie właściwości ma biała

Wielbiciele herbaty bardzo dobrze zdają sobie sprawę, że jest ona jednym z najlepszych napojów na kuli ziemskiej. Posiada zbawienny wpływ na nasze ciało, a nade wszystko jej picie przynosi ogromną przyjemność. Herbata jest popularna od wieków i od tego momentu kultywowany jest sposób jej przyrządzania.
ciasto
Bloger: ZOOM bsc
Na podstawie: ZOOM bsc

Urządzamy przyjęcie – o czym powinniśmy pamiętać?

Przygotowywanie przyjęcia – jest to coś, co robi od czasu do czasu każdy z nas. Chrzciny, ślub, rocznica ślubu albo okrągłe urodziny – tego rodzaju moment zdecydowanie opłaca się uczcić. Jak? Najlepiej właśnie przygotowując spotkanie, na które zaprosimy różne bliskie nam osoby – przyjaciele, rodzina, koledzy z pracy – lista jest zazwyczaj długa. Jeśli często urządzasz tego typu spotkania, masz już w tym obszarze doświadczenie. Wiesz, kiedy trzeba rozpocząć działania, co brać pod uwagę, o czym pamiętać, czego nie zlekceważyć. Jednakże jeśli jest to pierwszy raz, gdy aranżujesz przyjęcie dla wielu osób, na pewno się stresujesz. Masz przecież bardzo niemało na głowie i stale się myślisz czy o czymś nie zapomniałeś, że coś istotnego wyskoczy w ostatnim momencie. O czym musimy pamiętać?
kuchnia

Jakie artykuły dekoracyjne odmienią Twoją kuchnię?

Jak wiele rzeczy, tak i styl naszych kuchni zmienia się co kilka lat. Cóż, cena remontu do najniższych nie należy, w związku z czym nie każdy może sobie przeprowadzić prywatne „kuchenne rewolucje”. Nasze kuchenne królestwo może jednak nadal zachwycać. Potrzebna jest tylko odrobina kreatywności i wolnego czasu.
miód
Bloger: Didriks
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakie są najważniejsze zalety naturalnego miodu, jak ocenić, czy jest on prawdziwy.

Natura dostarcza nam bardzo dużo niezwykle cennych rzeczy, i są one dużo pożyteczniejsze od wszystkich substancji i związków wytwarzanych w laboratoriach. Należy do nich na przykład miód, jakiego właściwości lecznicze i zdrowotne znane są od tysięcy lat. Już starożytni Egipcjanie, Grecy i Rzymianie mieli świadomość, że jego systematyczne spożywanie wzmacnia organizm i leczy różne choroby, i taka wiedza przetrwała aż do dzisiaj. Starożytni byli świadomi skuteczności miodu, lecz nie wiedzieli dlaczego jego działanie jest tak pożyteczne.
opakowania
Bloger: East Midtown
Na podstawie: http://www.flickr.com

Opakowania spożywcze – wygoda na wyciągniecie dłoni

Opakowania pełnią wiele funkcji. Zwracają uwagę klientów, zachęcają do zakupu, ale przede wszystkim pełnią jedną, podstawową funkcję: ochronną. Wówczas nie tyle istotny jest ich wygląd, ale jak najlepsze zabezpieczenie produktu. A każdy produkt oczekuje właściwego potraktowania.
1 2 3 4 5 6 7
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.