Domowa apteka

Nie musimy chyba nikogo przekonywać, że apteczka pierwszej pomocy to jest istotny przedmiot, który może uratować człowieka i który trzeba bezwzględnie posiadać. Nie istotne, czy jesteś całkowicie zdrowym człowiekiem, czy narzekasz na ciężkie dolegliwości, taki przedmiot ma leżeć gdzieś w twoim lokum. Jeśli nie masz pojęcia jak wypełnić apteczkę, posurfuj w sieci, zamów gotowy pakiet bądź zapytaj lekarza.
Apteczka samochodowa
Na podstawie: czarmed.pl
Jeżeli jesteś kierowcą auta, nie zapominaj, że masz obowiązek, by w twoim samochodzie zawsze była apteczka do pierwszej pomocy. Zważ, że tu nie chodzi o przestrzeganie prawa, a o życie twoje i twoich pasażerów. Poszperaj trochę w sieci, by poznać akcesoria, które muszą się w niej znaleźć. Bez wątpienia ma tam być mnóstwo różnych gatunków opasek elastycznych, jałowe gazy, maseczka na twarz oraz nożyczki. Na pewno nie powinno tam być miejsca na takie urządzenia, jak na przykład lusterka laryngologiczne. Nie należy tam umieszczać też żadnych szklanych elementów, ponieważ mogą one szybko się rozbić w czasie kolizji.

Kolejne artykuły

W jakim momencie powinniśmy pójść do psychologa? Jakie objawy powinny wydać nam się niepokojące?

mózg
Bloger: NIH Image Gallery
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sporo sytuacji potrafi wyprowadzić nas z równowagi i negatywnie wpłynąć na to jak podchodzimy do życia. Tak jak każdemu zdarzają się momenty radości, tak czasem zdarza się mieć gorsze dni.


Mądrze jest zapisać się na krótki kurs z udzielania pierwszej pomocy. Sam pakiet w pojeździe nic nie zrobić – ktoś musi potrafić się posługiwać tymi rzeczami. Poświęć te kilka dni swojego wolnego czasu i opanuj czynności, które w przyszłości mogą przywrócić komuś najważniejszy dar, jaki może otrzymać człowiek – życie.

Osoby, które skarżą się na kłopoty z ciśnieniem, powinny sobie sprawić wygodny ciśnieniomierz automatyczny nadgarstkowy.
To bezdyskusyjne, że systematyczne badanie stanu ciśnienia tętniczego jest kluczową sprawą. Niestety, sporo dostępnych na polskim rynku tradycyjnych maszyn do mierzenia ciśnienia jest niepraktyczna dla zwykłego użytkownika. Szczególnie dotyczy to ludzi w zaawansowanym wieku, który nie potrafią sobie poradzić z takimi urządzeniami. Dlatego warto nabyć cyfrowy ciśnieniomierz nadgarstkowy.
17-08-18 07:05:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.